Lombardia

Region położony jest w północnych Włoszech, między Szwajcarią na północy a rzekami: Pad na południu, Ticino na zachodzie, Mincio na wschodzie.
Od północy graniczy ze Szwajcarią, od wschodu z regionami Trydent-Górna Adyga i Wenecja Euganejska, od południa z Emilią-Romanią a od zachodu z Piemontem.

Jest najbogatszym i najlepiej rozwiniętym, przemysł...

Region położony jest w północnych Włoszech, między Szwajcarią na północy a rzekami: Pad na południu, Ticino na zachodzie, Mincio na wschodzie.
Od północy graniczy ze Szwajcarią, od wschodu z regionami Trydent-Górna Adyga i Wenecja Euganejska, od południa z Emilią-Romanią a od zachodu z Piemontem.

Jest najbogatszym i najlepiej rozwiniętym, przemysłowo-rolniczym regionem Włoch. Oprócz ośrodków kultury, takich jak Mediolan, Bergamo czy Brescia, Lombardia zachęca turystów do przyjazdu tutaj szczycąc się przepięknymi jeziorami: Garda, Como, Maggiore, Iseo, Lugano. Jeziora lombardzkie przynoszą Włochom coraz więcej popularności, zarówno wśród światowych sław, jak i zwykłych ludzi szukających tutaj przepięknych widoków krystalicznych jezior i majestatycznych szczytów.

Region szczyci się także popularnymi ośrodkami narciarskimi takimi jak Livigno z Alta Valtelliną, Montecampione czy Aprica.


300.jpg 400.jpg

500.jpg


LOMBARDIA:
 


OPŁATY DROGOWE:
We Włoszech korzystanie z dróg publicznych jest bezpłatne, natomiast opłatę należy uiścić jadąc autostradą. Wysokość takiej opłaty zależy od odcinka trasy i rodzaju pojazdu.

Więcej informacji: www.autostrade.it

Więcej

Lombardia W tej kategorii 25 obiektów.

Podkategorie

 • Livigno / Valtellina

  To znakomity ośrodek sportów zimowych. Livigno nazywane "włoskim Tybetem" to miejsce o największym nasłonecznieniu w całych Alpach. To idealne miejsce dla tych, którzy oprócz jazdy na nartach na wspaniale przygotowanych trasach (obsługiwanych przez jedne z najnowocześniejszych wyciągów narciarskich), lubią rozrywki do późnych godzin wieczornych.

  Stąd do Bormio ok.30 km, Isolaccia ok. 20 km a do St.Moritz ok. 40 km. Livigno jest ośrodkiem narciarskim, który usatysfakcjonuje każdego narciarza. Słoneczna pogoda, pokrywa śnieżna, która zalega od końca listopada do początku maja, parki dla snowboardzistów, oferta apres ski.


  Livigno 1816-2800 m m.p.m.

  • Trasy narciarskie - 115 km tras
  • Łatwe – 29 tras ,    
  • Średnie – 37 tras ,    
  • Trudne – 12 tras

   

  • Wyciągi narciarskie - 30 :
  • Orczyki – 11,    
  • Wyciągi krzesełkowe – 13 ,   
  • Gondole - 6


  Najdłuższy zjazd – Amanyi (Mottolino), Centrale (Carosello 3000)
  Najtrudniejszy zjazd – Teola (Mottolino)
  Sztuczne dośnieżanie
  Oświetlone stoki.
  Freeride, freestyle, park rozrywki (Mottolino i Carosello).
  Trasy biegowe (ok. 30 km tras).
  Przepustowość - 47 300 osób / godzinę

  Sprawdź aktualne warunki śniegowe - kamerki na stokach kliknij tutaj.


  Valtellina jest miejscem szczególnym, mającym długą tradycję, jest to malownicza dolina położona w Lombardii. Dziś oprócz wspaniałego terenu narciarskiego jest to popularny ośrodek wypoczynkowy oferujący turystom najgorętsze źródła w Alpach (w Bormio) jak i również dobrą kuchnię.

  Region ten zyskał sławę dzięki miejscowościom Bormio, Isolaccia, Santa Caterina i oczywiście najbardziej popularne Livigno. Pewnym niedogodnieniem jest znaczne oddalenie od siebie wyżej wymienionych miejscowości ale problem został rozwiązany dzięki sprawnej komunikacji m.in. ski busami.
  Właśnie tutaj znajduje się znany letni ośrodek narciarski - Passo Dell Stelvio (20 km tras).

  Valtellina 1225-3012 m m.p.m.

  • Trasy narciarskie - 110 km tras :
  • Bormio (35 km tras), Cima Piazzi: Valdidentro - Oga - San Colombano (25 km tras), Santa Caterina Valfurva (30 km tras
  • Wyciągi narciarskie - 42 :  Sztuczne dośnieżanie.
  Oświetlone stoki.
  Freeride, Snowpark w Bormio
  Narciarstwo biegowe (około 100 km tras)

  Sprawdź aktualne warunki śniegowe - kamerki na stokach kliknij tutaj.

  Zdjęcia: APT Livigno


  100.jpg 200.jpg

  300.jpg   500.jpg

  400.jpg     

Wyświetla: 1 - 12 z 25 ofert

INFORMACJE

Dla agentów

Globtrans sp. z o.o. istnieje na rynku od ponad 10 lat i od początku kładzie silny nacisk na dobrą współpracę z Agentem turystycznym. Jako Organizator gwarantujemy przede wszystkim pełen profesjonalizm i zaangażowanie...

Czytaj całość

Jak rezerwować

Umowa z Globtrans sp. z o.o. jest zawierana w formie pisemnej na druku „Zgłoszenie – Umowa o świadczeniu usług turystycznych” (Zgłoszenie). Umowa dochodzi do skutku na warunkach zawartych w Zgłoszeniu po podpisaniu umowy...

Czytaj całość

Warunki

WARUNKI UCZESTNICTWA w imprezach organizowanych przez „GLOBTRANS” Sp. z o.o. Niniejsze warunki stanowią integralną część zgłoszenia udziału w imprezach turystycznych organizowanych przez „GLOBTRANS” Sp. z o.o...

Czytaj całość

Copyright © 2001-2018 Globtrans Sp. z o.o.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu