Włochy

Położone są w Europie południowej, na Półwyspie Apenińskim. Włochy graniczą z Francją - 488 km granicy, ze Szwajcarią - 740 km granicy, z Austrią - 430 km granicy i ze Słowenią - 232 km granicy. Najwyższym szczytem jest położony w masywie Europy Mont Blanc - Mont Blanc de Courmayeur i ma 4807 m n.p.m. Północną część Włoch stanowią regiony alpejs...

Położone są w Europie południowej, na Półwyspie Apenińskim. Włochy graniczą z Francją - 488 km granicy, ze Szwajcarią - 740 km granicy, z Austrią - 430 km granicy i ze Słowenią - 232 km granicy. Najwyższym szczytem jest położony w masywie Europy Mont Blanc - Mont Blanc de Courmayeur i ma 4807 m n.p.m. Północną część Włoch stanowią regiony alpejskie: Valle d`Aosta, Piemont, Lombardia, Trydent - Górna Adyga.

Zimą rajem dla narciarzy są północne regiony Włoch. Tutaj znajdują się jedne z najpopularniejszych w całej Europie ośrodki narciarskie, takie jak: Madonna di Campiglio, Cortina d`Ampezzo czy Marmolada. W regionie Włoch Północnych znajdują się Alpy Wschodnie, które z kolei dzielą się na Alpy Oetztalskie, Sztubaje, Texel, Alpy Bergamskie, Dolomity i inne.

Niewątpliwym atutem jest połączenie kilkunastu regionów narciarskich w ramach jednego karnetu. DolomitiSuperski, bo o nim mowa to 1 220 km tras, 12 regionów, trasy, które gwarantują zmienne otoczenie i wiele doświadczeń. Regiony wchodzące w skład DolomitiSuperski.: Cortina d'Ampezzo , Plan de Corones , Alta Badia , Val Gardena/Alpe di Siusi , Val di Fassa/Carezza , Arabba-Marmolada , Alta Pusteria , Val di Fiemme/Obereggen , San Martino di Castrozza/Passo Rolle , Valle Isarco , Tre Valli , Civetta.

Nie można również zapomnieć o słynnej karuzeli Sella Ronda - to 26 km trasa, przebiegająca przez kilka regionów, którą można pokonać w jeden dzień. Należy jednak dobrze ją zaplanować, najlepiej zaczynając wcześnie rano.Plan de Corones, Val Gardena, Alta Badia

Val di Fassa, Val di Fiemme, Val di Sole, Madonna di Campiglio - Pinzolo, Arabba - Marmolada, Civetta, Cortina d'Ampezzo, Tre Valli

Livigno / ValtellinaZdjęcia: ATP Kronplatz, Cortina Tourismo, PGvisitfiemme.it, TVB Val di Sole

      


OPŁATY DROGOWE:


We Włoszech korzystanie z dróg publicznych jest bezpłatne, natomiast opłatę należy uiścić jadąc autostradą. Wysokość takiej opłaty zależy od odcinka trasy i rodzaju pojazdu.
Więcej informacji: www.autostrade.it

Z Polski do Włoch najlepiej dojechać trasą przez Austrię. Podróżujący z zachodniej i północno zachodniej Polski mogą wybrać trasę przez Niemcy, przez Monachium, dalej Innsbruck i Bolzano. Podróżujący z Polski południowo - zachodniej mogą wybrać trasę przez Pragę, dalej Linz i udać się w kierunku Włoch Północnych, tj.: Salzburg - Innsbruck - Bolzano lub w kierunku północnego - wschodu, tj.: kierunek Liezen - Fohnsdorf - Klagenfurt - Villach i Tarvisio. Również na Tarvisio kierować mogą się turyści z Polski południowej i wschodniej jadąc odpowiednio przez Czechy: Cieszyn - Brno - Wiedeń - Klagenfurt - Villach - Tarvisio lub przez Słowację: Żilina - Bratysława - Wiedeń - Klagenfurt - Villach - Tarvisio. Chcąc dostać się w okolice Alp Wschodnich mozna również wybrać trasę Z Villach w kierunku Spittal a.d. Drau i dalej Lienz - Sillian i granica włosko-niemiecka. Tutaj wjeżdżamy w region Hochpustertalu.

OGRANICZENIA PRĘDKOŚCI DLA SAMOCHODÓW OSOBOWYCH:
- w terenie zabudowanym – 50 km / h
- w terenie niezabudowanym – 90 km / h
- drogi ekspresowe – 110 km / h
- autostrady – 130 km / h

Dozwolony poziom alkoholu we krwi: 0,8%
Pasy bezpieczeństwa obowiązkowe, także na tylnych siedzeniach.
Obowiązkowe używanie świateł mijania w tunelach.

Więcej

Włochy W tej kategorii 119 obiektów.

Podkategorie

 • Tyrol Południowy

  Znajduje się, jak sama nazwa wskazuje, po południowej stronie Alp, na południe od Przełęczy Brenner. Region przyciąga turystów słoneczną pogodą oraz pysznym jedzeniem. Regionalna kuchnia to połączenie austriackich, tyrolskich, oraz włoskich tradycji kulinarnych, dlatego jest aż tak lubiana przez gości.

  Ważną zaletą regionu jest jeden karnet Dolomiti Superski (12 regionów, ponad 1 200 km tras), który umożliwia szusowanie we wszystkich ośrodkach w ramach jendego karnetu oraz dostęp do słynnej Sella Rondy, 26 kilometrowej, widokowej trasy.

  Obszar Dolomiti Superski obejmuje następujące regiony: Cortina d'Ampezzo,  Kronplatz,  Alta Badia,  Val Gardena, Alpe di Siusi, Val di Fassa,  Carezza, Arabba,  Marmolada,  Sextner Dolomiten-Alta Pusteria, Val di Fiemme / Obereggen,  S. Martino di Castrozza, Passo Rolle, Valle Isarco,  Trevalli-Moena / S. Pellegrino/ Falcade oraz Civetta.

  Narciarze znajdą tutaj wyśmienite warunki do uprawiania narciarstwa - dobrze przygotowane, nasłonecznione trasy o różnym stopniu trudności, nowoczesna infrastruktura. Ponadto dla snowboardzisów snowparki. Region oferuje bogatą ofertę apres ski - zarówno dla aktywnych jak i "leniwych".

  Region ten jest również idelanym miejscem na rodzinne wakacje z dziećmi. Dobrze przygotowane stoki i idealne zaplecze dla dzieci.


  Zdjęcie: TVB Kronplatz

     

 • Trydent i Wenecja

  Trydent (Trento) oraz region Wenecji (Veneto) to miasta przepełnione historią, sztuką oraz mieszanką kultury włoskiej i środkowoeuropejskiej. Głównymi miastami regionu jest Trento i Bolzano.

  Region oferuje setki kilometrów tras należących do dwóch regionów narciarskich - Dolomiti Superski oraz Skirama Dolomiti Adamello Brenta. Bez wątpienia perełką jest słynna Sella Ronda.


  Obszar Dolomiti Superski obejmuje następujące regiony: Cortina d'Ampezzo,  Kronplatz,  Alta Badia,  Val Gardena, Alpe di Siusi, Val di Fassa,  Carezza, Arabba,  Marmolada,  Sextner Dolomiten-Alta Pusteria, Val di Fiemme / Obereggen,  S. Martino di Castrozza, Passo Rolle, Valle Isarco,  Trevalli-Moena / S. Pellegrino/ Falcade oraz Civetta.

  W skład obszaru Dolomiti Ademello Brenta wchodzą następujące regiony: Madonna di Campiglio, Pinzolo oraz Folgarida - Marilleva.

  W sławnych ośrodkach - Madonna di Campiglio, Val di Sole, Tonale, Val di Fassa, Val di Fiemme, Cortina d'Ampezzo, Civetta zarówno miłośnicy jak i amatorzy białego szaleństwa znajdą wyśmienite warunki do uprawiania narciarstwa – na łagodnych, niebieskich trasach, szerokich czerwonych szlakach i stromych, wymagających sporych umiejętności czarnych stokach.

  Na snowboardzistów czekają nowoczesne snowparki. Dla miłośników narciarstwa biegowego przygotowano ponad 500 km tras objętych jednym karnetem.

  Region ten jest również wymarzonym miejscem na rodzinne wakacje z dziećmi. Dobrze przygotowane stoki i idealne zaplecze dla dzieci.

  Zdjęcia: “Photo Archive ApT Val di Fassa" , TVB Val di Sole

 • Lombardia

  Region położony jest w północnych Włoszech, między Szwajcarią na północy a rzekami: Pad na południu, Ticino na zachodzie, Mincio na wschodzie.
  Od północy graniczy ze Szwajcarią, od wschodu z regionami Trydent-Górna Adyga i Wenecja Euganejska, od południa z Emilią-Romanią a od zachodu z Piemontem.

  Jest najbogatszym i najlepiej rozwiniętym, przemysłowo-rolniczym regionem Włoch. Oprócz ośrodków kultury, takich jak Mediolan, Bergamo czy Brescia, Lombardia zachęca turystów do przyjazdu tutaj szczycąc się przepięknymi jeziorami: Garda, Como, Maggiore, Iseo, Lugano. Jeziora lombardzkie przynoszą Włochom coraz więcej popularności, zarówno wśród światowych sław, jak i zwykłych ludzi szukających tutaj przepięknych widoków krystalicznych jezior i majestatycznych szczytów.

  Region szczyci się także popularnymi ośrodkami narciarskimi takimi jak Livigno z Alta Valtelliną, Montecampione czy Aprica.


  300.jpg 400.jpg

  500.jpg

Wyświetla: 1 - 12 z 119 ofert

INFORMACJE

Dla agentów

Globtrans sp. z o.o. istnieje na rynku od ponad 10 lat i od początku kładzie silny nacisk na dobrą współpracę z Agentem turystycznym. Jako Organizator gwarantujemy przede wszystkim pełen profesjonalizm i zaangażowanie...

Czytaj całość

Jak rezerwować

Umowa z Globtrans sp. z o.o. jest zawierana w formie pisemnej na druku „Zgłoszenie – Umowa o świadczeniu usług turystycznych” (Zgłoszenie). Umowa dochodzi do skutku na warunkach zawartych w Zgłoszeniu po podpisaniu umowy...

Czytaj całość

Warunki

WARUNKI UCZESTNICTWA w imprezach organizowanych przez „GLOBTRANS” Sp. z o.o. Niniejsze warunki stanowią integralną część zgłoszenia udziału w imprezach turystycznych organizowanych przez „GLOBTRANS” Sp. z o.o...

Czytaj całość

Copyright © 2001-2018 Globtrans Sp. z o.o.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu