KORONAWIRUS

Ze względu na sytuację, związaną z pandemią Covid19, uprzejmie informujemy, że nasze biuro w Rybniku w dalszym ciągu działa w ograniczonym zakresie. Jesteśmy jednak cały czas do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 09:00 - 17:00.

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu pod numerami telefonów: 513 019 527, 508 133 183.
Można skontaktować się z nami również drogą e-mailową: biuro@globtrans.pl, mariola@globtrans.pl, ania@globtrans.pl
Jeżeli mają Państwo pytania odnośnie dokonanych rezerwacji lub są zainteresowani naszą ofertą jesteśmy do dyspozycji.

Postanowiliśmy stworzyć coś w stylu poradnika, który będziemy się starać na bieżąco aktualizowć. Znajdziecie w nim najważniejsze informacje dotyczące wyjazdu oraz pobytu w krajach, jakie posiadamy w naszej ofercie. Dołączyliśmy również linki, gdzie na bieżąco można sprawdzać sytuację w danym kraju. Dodatkowo dodaliśmy informacje o tranzycie. Mamy nadzieję, że poniższe informacje pomogą Państwu w przygotwaniu się do wyjazdu wakacyjnego.

Jeszcze jedno:). Cały zespół Globtrans chciałby życzyć Państwu przede wszystkim zdrowia i spokoju. Mamy nadzieję, że wkrótce sytuacja wróci do normalności i szybko zapomnimy o tym trudnym przeciwniku zwanym "Covid19". Z turystycznym pozdrowieniem na lepsze jutro!polska.jpg   POLSKA


Aktualne zasady i ograniczenia na terytorium Polski (aktualizacje):  https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia

 • Przydatne linki:

Informacje na stronie Ministerstwa (warunki wjazdu, kwarantanna, itp): https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia

Informacje dla podróżujących: https://www.gov.pl/web/koronawirus/informacje-dla-podrozujacych  austria.jpg  AUSTRIA


(Ostatnia aktualizacja: 20.12.2021) Obecnie, w związku z rozprzestrzenianiem się nowego wariantu Omikron, obowiązują nowe zasady wjazdu do Austrii. Do wjazdu wymagane jest spełnienie zasady 2-G oraz dodatkowo należy mieć ze sobą aktualny wynik testu PCR lub zaświadczenie o szczepieniu przypominającym. Wszystkie szczegóły dotyczące nowych zasad znajdują się poniżej.

-> Aktualnie: zasada 2G+ przy wjeździe do Austrii

Austria reaguje na rozprzestrzenianie się wariantu Omikron i w związku z tym zaostrza przepisy. Do wjazdu wymagany jest dowód 2-G. Ponadto należy mieć przy sobie aktualny test PCR (nie starszy niż 72 godziny) lub szczepienie przypominające (które obowiązuje od dnia przyjęcia szczepienia). Wymóg badania PCR nie dotyczy osób, które otrzymały szczepienie przypominające (3. dawka lub w przypadku preparatu Johnson & Johnson jest to 2. dawka). Ozdrowieńcy, którzy zostali dwukrotnie zaszczepieni, nie muszą wykonywać testu PCR. To nowe rozporządzenie dotyczy wjazdu ze wszystkich krajów z wyjątkiem obszarów objętych występowaniem wariantu wirusa. Wjazd bez szczepienia lub dowodu wyzdrowienia jest de facto niemożliwy w celach urlopowych. Do wjazdu w celach zawodowych wymagane jest również zaświadczenie 2-G. Należy pamiętać, że zasada 2-G+ dotyczy tylko wjazdu. Podczas pobytu obowiązuje zasada 2-G.

-> Zasady dotyczące dzieci

Wyjątkiem są dzieci poniżej 12 roku życia, które nie muszą być poddawane testowi PCR i nie muszą przedłożyć dowodu zasady 2G (zaszczepiony, wyleczony). Wyjątki dotyczą również dzieci w wieku szkolnym, mogą one wjechać do kraju z negatywnym wynikiem testu PCR. Ważny jest również dowód z tzw. " Ninja-Pass" lub "Holiday-Ninja-Pass". Dzieci i młodzież w wieku szkolnym urodzone po 31 sierpnia 2006 r. również mogą skorzystać z tego rozporządzenia. Dzieci i młodzież, które nie są objęte tym przepisem, muszą posiadać dowód 2-G, jak również negatywny wynik testu PCR lub zaświadczenie o szczepieniu przypominającym.

-> Dalsze wyjątki

Dalsze wyjątki od zasady 2-G dotyczą kobiet w ciąży oraz osób, które nie mogą być zaszczepione z powodów medycznych. Takie osoby muszą mieć przy sobie odpowiednie zaświadczenie lekarskie i negatywny wynik testu PCR. Wyjątkiem są osoby dojeżdżające do pracy, które nadal mogą wjechać do kraju z zaświadczeniem 3-G (wystarczy test PCR nie starszy niż 72 godziny lub test antygenowy nie starszy niż 24 godziny).

-> Wjazd bez testu PCR bądź szczepienia przypominającego

Wjazd bez przedłożenia negatywnego wyniku testu PCR lub dowodu szczepienia przypominającego, ale z dowodem zasady 2G jest możliwy. Wówczas jednak wymagana jest rejestracja "Pre-Travel-Clearance", a po wjeździe należy poddać się kwarantannie, którą kończy dopiero negatywny wynik testu PCR. Należy pamiętać, że wynik testu może być dostępny w ciągu 24 godzin lub dłużej. Dlatego zdecydowanie zalecamy wjazd do Austrii z negatywnym wynikiem testu PCR.

-> Wjazd bez dowodu szczepienia lub wyzdrowienia

Wjazd bez szczepienia lub wyleczenia jest de facto niemożliwy w celach urlopowych. Do wjazdu w celach zawodowych wymagane jest również zaświadczenie spełniające zasadę 2G. Wyjątki dotyczą m.in. obywateli Austrii, obywateli UE oraz osób, które mają miejsce zamieszkania w Austrii. Mogą one wjechać do kraju bez dowodu zasady 2G, ale muszą przejść obowiązkową kwarantannę, która może zostać zakończona najwcześniej piątego dnia po uzyskaniu negatywnego wyniku testu PCR. Ponadto wymagana jest rejestracja "Pre-Travel-Clearance".

-> Obowiązujące reguły

Najlepszym sposobem na potwierdzenie dowodu zasady 2G (zaszczepiony, wyleczony) jest użycie cyfrowego certyfikatu Covid UE. Dowód szczepienia lub wyzdrowienia można jednak przedstawić również za pomocą innych uznanych dokumentów analogowych lub cyfrowych (świadectwo szczepienia, paszport szczepień itp.). Goście zagraniczni, których dowód nie jest dostępny w języku niemieckim lub angielskim, proszeni są o skorzystanie z oficjalnych formularzy zaświadczenia lekarskiego.

Zaświadczenie o pełnym zaszczepieniu

 • Podwójne szczepienie: ważne jest 270 dni od momentu podania drugiej dawki lub od jakiegokolwiek kolejnego szczepienia. Między pierwszym i drugim szczepieniem musi upłynąć co najmniej 14 dni, a między drugim i trzecim szczepieniem musi upłynąć co najmniej 120 dni. Po otrzymaniu kolejnej dawki szczepienia, podróżni mogą już w dniu szczepienia wjechać do Austrii.

 • Szczepienie jedną dawką: dla preparatu Johnson & Johnson ważność wynosi 270 dni od 22. dnia po szczepieniu. Od 3.1.2022 r. pojedyncze szczepienie szczepionką Johnson & Johnson nie jest już wystarczające, konieczna jest dawka przypominająca.

 • Jeżeli szczepieni są ozdrowieńcy, pierwsza dawka jest ważna przez 270 dni od daty szczepienia.

 • Przy wjeździe obowiązują tylko następujące szczepionki: BioNtech/Pfizer, AstraZeneca/Covishield, Johnson & Johnson, Moderna oraz Sinopharm i Sinovac. Dozwolone są również tak zwane szczepienia krzyżowe. Uwaga! Wymienione szczepionki są ważne przy wjeździe. Podczas pobytu w Austrii obowiązują inne zasady dotyczące zasady 2-G.

Zaświadczenie o byciu ozdrowieńcem

Przebycie infekcji wirusem Sars-Cov-2 uprawnia do przekroczenia granicy w ciągu 180 dni od momentu wyzdrowienia. Dowodem jest zaświadczenie o wyzdrowieniu, potwierdzenie lekarskie, że infekcja została przebyta (musi być potwierdzone testem PCR) lub zaświadczenie o izolacji.

Obowiązkowy test (oprócz dowodu zasady 2G)

Przy wjeździe do Austrii potrzebny jest test PCR, który nie jest starszy niż 72 godziny. Test musi być potwierdzony przez uprawniony organ. Jeśli otrzymałeś już szczepionkę przypominającą, nie musisz wykonywać dodatkowego testu PCR.

Kiedy obowiązuje "Pre-Travel Clearance"?

Rejestracja przed wjazdem nie jest wymagana w przypadku osób zaszczepionych i wyleczonych oraz towarzyszących im dzieci (wyjątek: wjazd z obszarów zagrożonych wirusem). Rejestracja jest wymagana w przypadku, gdy zgłaszasz się z dowodem zasady 2G, ale bez testu PCR lub bez zaświadczenia o szczepieniu przypominającym, jak również w przypadku wjazdu bez statusu zasady 2G.Więcej informacji > tutaj <

Działania zabezpieczające przed koronawirusem > informacje tutaj <


> Przydatne linki:
Austria Info (informacje, przygotowanie podróży, przewodnik, itp.)  https://www.austria.info/pl
https://www.gov.pl/web/austria/aktualnosci 
 włochy.jpg   WŁOCHY


Informacje dla osób podróżujących do Włoch (na bieżąco aktualizowane):  https://www.gov.pl/web/wlochy/informacje-dla-podrozujacych-do-wloch


Osoby przyjeżdżające do Włoch z terytorium państw z Kategorii C (w tym z Polski) od 16 grudnia 2021 r. mają obowiązek:

W PRZYPADKU OSÓB ZASZCZEPIONYCH LUB OZDROWIEŃCÓW

1) zarejestrowania swojego przyjazdu na platformie EU Digital Passenger Locator Form (w przypadku problemów technicznych należy wypełnić oświadczenie autodichiarazione) ORAZ 

2) przedstawienia certyfikatu unijnego w języku włoskim, angielskim, francuskim lub hiszpańskim (tzw. green pass, paszport covidowy) zaświadczającego o:

 • ukończeniu całego cyklu szczepień co najmniej 14 dni przed wjazdem do Włoch, szczepionką zatwierdzoną przez UE LUB
 • przebytej chorobie COVID-19 (maksymalnie 6 miesięcy wcześniej) ORAZ​​​​​

3)  przedstawienia negatywnego wyniku testu wymazowego, wykonanego w ciagu 24 godzin przed przekroczeniem granicy Włoch w przypadku testu antygenowego albo 48 godzin w przypadku testu molekularnego - jest to warunek konieczny do przekraczenia granicy włoskiej.

Wszystkie dzieci, które ukończyły 6. rok życia przed przekroczeniem granicy włoskiej muszą wykonać test antygenowy (ważny 24 godziny) albo molekularny PCR (ważny 48 godzin).

Ponadto należy pamiętać, że:

 • Niezaszczepione dziecko, które ukończyło 6 rok życia i podróżuje z zaszczepionym rodzicem jest zwolnione z kwarantanny.
 • Niezaszczepione dziecko, które ukończyło 6 rok życia i nie podróżuje z zaszczepionym rodzicem musi odbyć 5 dniową kwarantannę.

 

W PRZYPADKU POZOSTAŁYCH OSÓB (W TYM OSÓB NIEZASZCZEPIONYCH)

1) zarejestrowania swojego przyjazdu na platformie EU Digital Passenger Locator Form (w przypadku problemów technicznych należy wypełnić oświadczenie autodichiarazione) ORAZ ​​​​​

2)  przedstawienia negatywnego wyniku testu wymazowego, wykonanego w ciągu 24 godzin przed przekroczeniem granicy Włoch w przypadku testu antygenowego albo 48 godzin w przypadku testu molekularnego - jest to warunek konieczny do przekraczenia granicy włoskiej ORAZ

3) odbycia 5-dniowej obowiązkowej kwarantanny ORAZ

4) przedstawienia negatywnego wyniku testu wymazowego wykonanego na zakończenie odosobnienia.

Wszystkie dzieci, które ukończyły 6. rok życia przed przekroczeniem granicy włoskiej muszą wykonać test antygenowy (ważny 24 godziny) albo molekularny PCR (ważny 48 godzin).

Ponadto należy pamiętać, że:

 • Niezaszczepione dziecko, które ukończyło 6 rok życia i podróżuje z zaszczepionym rodzicem jest zwolnione z kwarantanny.
 • Niezaszczepione dziecko, które ukończyło 6 rok życia i nie podróżuje z zaszczepionym rodzicem musi odbyć 5 dniową kwarantannę.

 

>>> Więcej informacji > tutaj <Od 6 grudnia 2021 r. na terenie całych Włoch obowiązują dodatkowe obostrzenia:

>    Dostęp do: konsumpcji wewnątrz lokali gastronomicznych, pokazów o charakterze artystycznym, kulturalnym i rozrywkowym, uczestnictwa w charakterze widza w wydarzeniach i zawodach sportowych, wszelkiego rodzaju zabaw i przyjęć, uroczystości i wydarzeń o charakterze publicznym - będą miały wyłącznie osoby posiadajace certyfikat unijny (tzw. paszport covidowy, super green pass) potwierdzający zaszczepienie co najmniej 1 dawką (co najmniej 14 dni wcześniej) lub ozdrowienie (maksymalnie 6 miesięcy wcześniej). Certyfikaty wydane na podstawie testów nie będą akceptowane.

>    Obowiązek posiadania certyfikatu unijnego (tzw. paszportu covidowego, green pass) (potwierdzającego zaszczepienie co najmniej 1 dawką (co najmniej 14 dni wcześniej) /lub ozdrowienie (maksymalnie 6 miesięcy wcześniej)/lub negatywny wynik testu) został rozciagnięty na wszystkie osoby korzystające z transportu publicznego (również lokalnego) oraz hoteli i innych obiektów noclegowych.


UWAGA! Poszczególne regiony mogą wprowadzać obostrzenia bardziej rygorystyczne od poniżej opisanych, obowiązujących na terytorium całych Włoch. Wprowadzona została możliwość, decyzją władz lokalnych, czasowego zamknięcia ulic i placów miejskich, gdzie mogą powstawać zgromadzenia.Region Trentino - aktualne obostrzenia, informacje > tutaj <

Region Tyrolu Południowego - aktualne obostrzenia, informacje > tutaj <

Włochy - ogólne obostrzenia, informacje dla turystów (italia.it) > tutaj <> Przydatne linkihttps://www.gov.pl/wlochy
lub https://www.gov.pl/web/wlochy/aktualnosci>>> TRANZYT -
przez jakie Państwa można swobodnie przejechać, gdzie obowiązują dla Polaków obostrzenia, przygotowaliśmy kilka informacji wraz z linkami. Wtedy każdy może samodzielnie sprawdzić jak aktualnie wygląda sytuacja tranzytu w danym kraju, aby przygotować się do wyjazdu.

 CZECHY


Tranzyt przez Czechy do 12h odbywa się bez ograniczeń (nie ma obowiązku testowania i wypełnienia formularza lokalizacyjnego).  Więcej informacji: https://www.gov.pl/web/czechy/Republika-Czeska-zasady-tranzytu-i-podrozowania
Niezależnie od powyższego, w celu skorzystania w Czechach z infrastruktury hotelowej, lokali gastronomicznych, usług kosmetycznych i fryzjerskich, w celu uprawiania sportu w zamkniętych pomieszczeniach oraz udziału w imprezach masowych należy posiadać zaświadczenie o zaszczepieniu lub o przechorowaniu koronawirusa w ciągu ostatnich 180 dni. Negatywny wynik testu nie uprawnia już do korzystania z powyższych usług!

> Przydatne linki: https://www.gov.pl/web/czechy/aktualnosci

 

 SŁOWACJA


Zgodnie z zapisami Zarządzenia Głównego Inspektoratu Sanitarnego Republiki Słowackiej Nr 286/2021 z dnia 29 listopada 2021 roku (vyhláška ÚVZ SR č. 286/2021), obywatele państw UE, w tym obywatele polscy, a także członkowie ich rodzin, mogą przejechać tranzytem do innego kraju UE przez terytorium Słowacji w ciągu 8 godzin bez zatrzymywania się, za wyjątkiem niezbędnego tankowania paliwa na stacjach benzynowych. Na tranzyt nie jest wymagane posiadanie zaświadczenia o negatywnym wyniku testu na COVID-19, ani zaświadczenia o zaszczepieniu, ani wypełnianie jakiegokolwiek formularza np. e-hranica. Przejazd tranzytowy musi się odbyć po wyznaczonych trasach (mapa i opis tras znajdują się w załączniku Nr 2 do w/w Zarządzenia (vyhláška ÚVZ SR č. 286/2021).
Więcej informacji: https://www.gov.pl/web/slowacja/zasady-wjazdu-cudzoziemcow-do-republiki-slowackiej-i-tranzytu-przez-jej-terytorium


> Przydatne linki: https://www.gov.pl/web/slowacja/aktualnosci
lub  
https://www.facebook.com/polembassy/ NIEMCY


Zasady wjazdu, tranzytu, pobytu, itp.:  
> tutaj <

> Przydatne linki: https://www.gov.pl/web/niemcy/aktualnosci

 


 

uniqa   UBEZPIECZENIE KOSZTY LECZENIA ORAZ KOSZTY REZYGNACJI


-> KOSZTY LECZENIA Wszystkie polisy turystyczne Uniqa (KL), proponowane przez nasze biuro, chronią na wypadek zarażenia się wirusem podczas pobytu za granicą w regionie, w którym ogłoszono epidemię, jak również tam, gdzie do tej pory nie zidentyfikowano wystąpienia wirusa. Nie ma przy tym znaczenia, kiedy doszło do zakażenia, Ubezpieczyciel pokrywa koszty leczenia nagłego zachorowania w podróży.

By otrzymać pomoc bezgotówkową należy skontaktować się najpierw z centrum alarmowym Uniqa. Wskażemy wtedy placówkę medyczną, gdzie zostanie udzielona pomoc i ewentualnie podjęte dalsze kroki, jeśli lekarz prowadzący stwierdzi, że konieczna jest dalsza diagnostyka ze względu na występujące objawy. W przypadku budzącym podejrzenie, lekarz na miejscu decyduje o dalszym postępowaniu, na przykład o natychmiastowym transporcie do wytypowanego oddziału zakaźnego. Przy czym podkreślamy, że zawsze będzie się przede wszystkim kierować instrukcjami wydanymi przez lokalne władze i ich rządy. Ewentualna repatriacja ubezpieczonego ze względów medycznych będzie możliwa po całkowitym wyleczeniu i przejściu kwarantanny, zgodnie z aktualnymi zaleceniami służb medyczno-sanitarnych danego kraju.


-> KOSZTY REZYGNACJI niezmiennie chroną Ubezpieczonych w przypadku rezygnacji lub lub przerwania podróży na skutek nagłegoo zachorowania na COVID-19. Ubezpieczenie nie wymaga wukupienia dodatkowej zwyżki stawki. Choroba Covid traktowana jest jak każde inne, nagłe zachorowanie.

----------------------------


W przypadku osób, które poddają się testom przesiewowym w Polsce bez żadnych objawów zachorowania nie są podstawą do ubiegania się o odszkodowanie w ramach ubezpieczenia kosztów leczenia jak i ubezpieczenia rezygnacji z podróży.

Testy przesiewowe wykonuje się na osobach zdrowych w celu wykrycia wirusa SARS-COV a nie choroby Covid-19.

Pozytywny wynik testu nie stwierdza choroby.

Przedmiotem ubezpieczenia jest nagłe zachorowanie ubezpieczonego a samo przeprowadzenie testu i jego pozytywny wynik nie spełnia definicji nagłego zachorowania zawartej w OWU.


----------------------------

Najczęstsze pytania i odpowiedzi dotyczące zakresu ubezpieczenia kosztów leczenia oraz rezygnacji z podróży w kontekście pandemii Covid-19
W zakresie ubezpieczeń podroży Uniqa traktuje nagłe zachorowanie na Covid – 19, jak każde inne nagłe zachorowanie.

1. Czy jeśli w dniu wyjazdu będę objęty(a) kwarantanną z powodu zdiagnozowanego u mnie Covid-19 mogę liczyć na zwrot kosztów z powodu rezygnacji z podróży?
TAK – jeżeli powodem rezygnacji jest nagłe zachorowanie na Covid-19. Sam wynik testu przesiewowego nie spełnia definicji nagłego zachorowania.

2. Czy jeśli w dniu wyjazdu członek mojej najbliższej rodziny (domownik) będzie objęty(a) kwarantanną z powodu zdiagnozowanego u niego/niej Covid-19 czy mogę liczyć na zwrot kosztów z powodu rezygnacji przeze mnie z podróży?
TAK – Jeżeli powodem rezygnacji osoby bliskiej jest nagłe zachorowanie na Covid-19.
Sam wynik testu przesiewowego nie spełnia definicji nagłego zachorowania.

3. Czy jeśli w dniu wyjazdu członek mojej najbliższej rodziny (domownik) będzie objęty(a) kwarantanną ale bez zdiagnozowanego u niego/niej Covid-19 czy mogę liczyć na zwrot kosztów z powodu rezygnacji przeze mnie z podróży?
NIE – kwarantanna nie jest objęta ochroną ubezpieczeniową.

4. Czy jeśli przed wejściem na pokład samolotu okaże się, że mam wysoką temperaturę i tym samym nie zostaję wpuszczony(a) do samolotu to czy mogę ubiegać się o zwrot dotychczas poniesionych kosztów?
NIE - powodem rezygnacji może być nagłe zachorowanie potwierdzone dokumentacją medyczną – sama podwyższona temperatura nie jest powodem do uzyskania odszkodowania (zwrotu poniesionych kosztów). Jeżeli Ubezpieczony zachoruje przed wylotem na COVID-19 i zostanie to potwierdzone diagnozą medyczną - to takie zdarzenie jest nagłym zachorowaniem i jest objęte ubezpieczeniem.

5. Czy jeśli przed opuszczeniem lotniska w miejscu docelowym okaże się, że mam wysoką temperaturę i tym samym nie zostaję wpuszczony(a) do kraju docelowego to czy mogę ubiegać się o zwrot dotychczas poniesionych kosztów w ramach ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji?
NIE – tutaj nie mamy do czynienia z rezygnacją z podróży tylko z przerwaniem podróży. Ubezpieczenie musi przewidywać wariant nie tylko rezygnacji ale i przerwania podróży. Jeżeli powodem przerwania podróży jest nagłe zachorowanie to Ubezpieczyciel zwraca koszty wcześniejszego powrotu do Polski i koszty niewykorzystanych świadczeń.

6. Czy jeśli mam wykupione ubezpieczenie Kosztów Rezygnacji i przed opuszczeniem Polski zdiagnozowano u mnie Covid-19 i zostałem(łam) objęty(a) kwarantanną decyzją Państwowego Inspektoratu Sanitarnego i posiadam stosowny dokument zawierający datę objęcia kwarantanną podczas której przypada wyjazd - czy w takiej sytuacji otrzymam zwrot kosztów za niewykorzystany wyjazd?
TAK – jeżeli wystąpiło nagłe zachorowanie na COVID 19. Jeżeli jest tylko sam test przesiewowy i izolacja – takie ryzyko nie jest objęte ochrona ubezpieczeniową, gdyż nie spełnia definicji nagłego zachorowania.

7. Czy jeśli mam wykupione ubezpieczenie Kosztów Rezygnacji i przed opuszczeniem Polski zostałem(łam) objęty(a) kwarantanną decyzją Państwowego Inspektoratu Sanitarnego i posiadam stosowny dokument zawierający datę objęcia kwarantanną podczas której przypada wyjazd ale nie zdiagnozowano u mnie Covid-19 - czy w takiej sytuacji otrzymam zwrot kosztów za niewykorzystany wyjazd?
NIE – brak tutaj stwierdzonego nagłego zachorowania, potwierdzonego badaniami. Kwarantanna nie jest objęta ochroną ubezpieczeniową.

8. Jeśli podczas pobytu za granicą zostanie u mnie zdiagnozowany Covid-19 i będzie konieczność pobytu na kwarantannie i późniejszy niż przewidywany powrót do kraju to jakich świadczeń mogę się spodziewać?
Jeżeli wystąpiło nagłe zachorowanie za granicą , Uniqa pokrywa koszty leczenia jaki i inne świadczenia wynikające z sytuacji Ubezpieczonego np. koszty powrotu do Polski w przypadku gdy pierwotny środek transportu nie może być wykorzystany. Sam wynik testu przesiewowego nie spełnia definicji nagłego zachorowania.

9. Jeśli podczas pobytu za granicą zostanę poddany(a) kwarantannie choć nie zdiagnozowano u mnie Covid-19 co spowoduje późniejszy niż przewidywany powrót do kraju, to jakich świadczeń mogę się spodziewać?
Jeśli jest konieczność odbycia kwarantanny poza granicami RP bez nagłego zachorowania na Covid-19, Uniqa nie pokrywa kosztów późniejszego powrotu i pobytu na kwarantannie.


 

Przydatne linki:

Ministerstwo Spraw Zagranicznych    https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych

Główny Inspektorat Sanitarny   https://gis.gov.pl/kategoria/aktualnosci/

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO)   https://www.who.int/emergencies/diseases/novel-coronavirus-2019

 


Copyright © 2001-2018 Globtrans Sp. z o.o.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu