Karyntia

Karyntia jest znana przede wszystkim dzięki swym potężnym trzytysięcznym szczytom, krystalicznie czystym jeziorom oraz kąpieliskom termalnym. Możliwość uprawiania sportów wodnych sprawia, że bardzo ważnym sezonem jest lato, chociaż dobre nasłonecznienie będące wynikiem położenia Karyntii na południowej stronie grzbietu Alp doceniają również narc...

Karyntia jest znana przede wszystkim dzięki swym potężnym trzytysięcznym szczytom, krystalicznie czystym jeziorom oraz kąpieliskom termalnym. Możliwość uprawiania sportów wodnych sprawia, że bardzo ważnym sezonem jest lato, chociaż dobre nasłonecznienie będące wynikiem położenia Karyntii na południowej stronie grzbietu Alp doceniają również narciarze.

Armatki śnieżne są prawie na każdym stoku - gwarantuje to bardzo dobre warunki narciarskie niezależnie od kaprysów aury. "Wielka Piątka" (Skiarena Nassfeld, Bad Kleinkirchheim / Turrach, Katschberg, Heiligenblut oraz łodowiec Mölltal Gletscher) i mniejsze tereny narciarskie - połączone w jedno obejmuje jeden karnet narciarski Topskipass Kärnten - Osttirol. Karnet ten umożliwia osobom spędzającym zimowy wypoczynek w okolicy Heiligenblut czy Lodowca Mölltal na korzystanie z wyciągów narciarskich w ośrodkach: Lienzer Dolomiten, Hochpustertal, St. Jakob czy Matrei - Kals.

Karyntia jest bardzo malowniczym regionem, oferującym krajobraz górzysty: na zachodzie (Wysokie Taury z Grossglocknerem 3797 m n.p.m., Alpy Karnijskie i Gailtalskie), liczne jeziora, fantastyczne zabytki oraz piękne krajobrazy.

W regionie znajdują się 2 miasta powiatowe (Klagenfurt i Villach) oraz 8 powiatów: Spittal an der Drau, Hermagor, Villach-Land, Feldkirchen, Sankt Veit an der Glan, Klagenfurt-Land, Völkermarkt i Wolfsberg. Łącznie w regionie są 132 gminy.

Karyntia jest idealnym miejscem na spędzenie urlopu, bez względu na porę roku. Zimą możemy szaleć w bardzo dobrych ośrodkach narciarskich, m.in. Bad Kleinkirchheim, Nassfeld Hermagor, Heiligenblut czy Lodowiec Mölltal. Latem region zachęca wieloma atrakcjami turystycznymi, z których wiele dostępnych jest bezpłatnie dzięki wcześniejszemu wykupieniu Karty Karynckiej. • Samochodem do Austrii - informacje ogólne, opłaty > tutaj <
 • Trasę dojazdu można ustalić na maps.google.com


Regiony narciarskie Karyntii w naszej ofercie:

  molltal.jpg nassfeld.jpg 


-------------------------------------------------------------------------

Galeria zdjęć regionu Karyntii:

 

 

 

-------------------------------------------------------------------------

Więcej

Karyntia W tej kategorii 31 obiektów.

Podkategorie

 • Bad Kleinkirchheim


  Bad Kleinkirchheim jest jednym z najpopularniejszych ośrodków narciarskich i jedną z najpiękniejszych perełek Karyntii. Także u nas obserwujemy stale wzrastające zainteresowanie tym regionem. Powodów jest wiele. Najważniejsze to ponad 100 km tras, praktycznie wszystkie sztucznie dośnieżane, o różnym stopniu trudności. Kolejne atuty to dobra przepustowość oraz wygodne wyciągi.

  Nie bez znaczenia także jest fakt, że znajdują się tutaj dwa fantastyczne baseny termalne z 13 saunami, salami relaksacyjnymi i masażami. Bad Klienkirchheim jest zatem idealnym miejscem na spędzenie zimowego urlopu zarówno dla narciarzy, jak również osób im towarzyszących, które na nartach nie jeżdżą.

  Dzięki bliskim odległościom do centrum, wyciągów narciarskich i basenów termalnych, w ciągu całego pobytu goście nie muszą w ogóle korzystać z własnych samochodów, a najważniejsze atrakcje mają w zasięgu ręki.


  -------------------------------------------------------------------------


  Bad Kleinkirchheim 1350-2055 m n.p.m.

  • Trasy narciarskie - 103 km tras:  

  Łatwe trasy – 18 km,   Średnie trasy – 77 km,  Trudne trasy – 8 km

  • Wyciągi narciarskie - 24:   Orczyki – 13,    Wyciągi krzesełkowe – 7,     Gondole – 4


  Informacje o ośrodku narciarskim BKK > tutaj <

  -------------------------------------------------------------------------

  Sztuczne naśnieżanie
  Jazda w głębokim śniegu, boarder crossy
  Najdłuższy zjazd - Groste - K70 – zjazd, 4,2 km długości
  Najtrudniejszy zjazd - "Kärnten-Franz Klammer" 3,2 km długości
  Oświetlony stok

  Aktualne warunki śniegowe - kamerki na stokach kliknij tutaj.  -------------------------------------------------------------------------

 • Lodowiec Mölltal &...


  Obszar Lodowca Mölltal to region o nowoczesnej infrastrukturze wyciągów i o świetnej strukturze tras narciarskich. Są one długie i szerokie (najdłuższa ok. 7 km), bardzo dobrze przygotowane. Jęzor lodowca to gigantyczny stok o 100 metrowej szerokości, doskonały dla carvingu. Na lodowcu możliwa jest całoroczna jazda na nartach, trasy są różnorodne, znajduje się tutaj ośrodek treningowy.

  Ze względu na znaczne wysokości Lodowiec Molltal to także wspaniałe widoki, możliwość jazdy na nartach w pełnym słońcu, które również idealnie sprawdza się w porze lunchu w Restauracji Eissee. Można tutaj odpocząć, zrelaksować się i przede wszystkim zjeść pyszny obiad.

  Ankogel natomiast jest małym ośrodkiem narciarskim, ale w pełni zaspokajającym wymagania narciarzy. Trasy w ośrodku nie należą do najłatwiejszych, ale osoby, które dopiero stawiają pierwsze kroki na nartach mają także do dyspozycji 2 km tras przeznaczone do nauki.

  OFERTA RODZINNA W RAMACH KARNETU SKI HIT:)

  • Karnet dla młodzieży do 18 lat w cenie karnetu dla dzieci

  • Rodzina z więcej niż 2 dziećmi (6-18 lat): każde dodatkowe dziecko skipass bezpłatnie!
   (dotyczy tylko karnetów kilkudniowych w SkiHit)
  • 5% zniżki na karnety narciarskie Ski Hit:)


  -------------------------------------------------------------------------

  Lodowiec Molltal & Ankogel  1200-3122 m n.p.m.

  • Trasy narciarskie Lodowiec Molltal & Ankogel - około 42 km tras
  • Trasy narciarskie Lodowiec Molltal - około 24,1 km tras (17 tras):

  Łatwe trasy – 2,8 km (6 tras),   Średnie trasy – 12,3 km (7 tras),  Trudne trasy – 2,3 km (4 trasy)

  • Wyciągi narciarskie Lodowiec Molltal:  Orczyki – 2,  Wyciągi krzesełkowe – 5,     Gondole – 1,   Metro alpejskie - 1

   

  • Trasy narciarskie Ankogel - około 17 km tras (12 tras):

  Łatwe trasy – 1,8 km (3 trasy),   Średnie trasy – 9,3 km (4 trasy),  Trudne trasy – 1,7 km (5 tras)

  • Wyciągi narciarskie Ankogel:  Orczyki – 4,   Gondole – 2

  -------------------------------------------------------------------------

  Sztuczne naśnieżanie
  Park z half pipe, boardercross, rails, jump
  Najdłuższy zjazd - trasa FIS, 7 km
  Oświetlony stok


  Aktualne warunki śniegowe - kamerki na stokach Ankogel > tutaj <, Lodowiec Molltal > tutaj <

  -------------------------------------------------------------------------

 • Nassfeld Hermagor

  Nassfeld Hermagor jest największym regionem narciarskim Karyntii (110 km tras) i jednym z najczęściej wybieranych wśród narciarzy. Tutaj słońce świeci 850 godzin w ciągu sezonu zimowego. To aż 100 godzin więcej niż w północnych Alpach!

  Nassfeld Hermagor zachęca narciarzy idealnie utrzymanymi trasami o różnym stopniu trudności, z przewagą tras dla narciarzy o średnim poziomie umiejętności. Narciarze zaawansowani mają do dyspozycji ponad 10 km tras trudnych oraz tereny freeride`owe.

  Nassfeld Hermagor ma bardzo wielu zwolenników. Przywiązanie do tego miejsca nie jest przypadkowe. Na czoło wysuwają się naturalne atuty regionu - piękne widoki, wspaniała pogoda, klimatyczne restauracje na stokach, świetne trasy, ale nie bez znaczenia jest także możliwość zakwaterowania w bardzo dobrej cenie w okolicznych wioskach. W odległości do 20 km od ośrodka narciarskiego kursują regularne skibusy, które dowożą narciarzy zakwaterowanych w dalej położonych miejscowościach. Dzięki temu mówiąc o Nassfeld Hermagor mamy gwarancję znakomitych nart, ale też sporej oszczędności finansowej.

  -------------------------------------------------------------------------


  Nassfeld Hermagor 1300-2020 m n.p.m.

  • Trasy narciarskie - 110 km tras:

  Łatwe trasy – 18 km,   Średnie trasy – 77 km,  Trudne trasy – 8 km

  • Wyciągi narciarskie - 30:  Orczyki – 17,   Wyciągi krzesełkowe – 8,   Gondole – 5

  Informacje o ośrodku narciarskim Nassfeld Hermagor > tutaj <

  -------------------------------------------------------------------------

  Sztuczne naśnieżanie
  Jazda w głębokim śniegu, snowpark, boarder cross
  Oświetlony stok


  Aktualne warunki śniegowe - kamerki na stokach kliknij tutaj.

  -------------------------------------------------------------------------

Wyświetla: 1 - 12 z 31 ofert
Copyright © 2001-2018 Globtrans Sp. z o.o.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu