Styria

Powierzchnia Styrii to 16 392 km2, natomiast liczba mieszkańców sięga około 1 184 000. Stolicą regionu jest Graz. Styrię charakteryzuje przede wszystkim bogactwo lasów, gościnność mieszkańców oraz dobra kuchnia. Dlatego pewnie Styria należy do ulubionego miejsca wypoczynku większości Austriaków. Najpiękniejszym regionem Styrii jest bez wątpienia...

Powierzchnia Styrii to 16 392 km2, natomiast liczba mieszkańców sięga około 1 184 000. Stolicą regionu jest Graz. Styrię charakteryzuje przede wszystkim bogactwo lasów, gościnność mieszkańców oraz dobra kuchnia. Dlatego pewnie Styria należy do ulubionego miejsca wypoczynku większości Austriaków. Najpiękniejszym regionem Styrii jest bez wątpienia Salzkammergut ze swymi malowniczymi jeziorami oraz lodowcem Dachstein (2995 m n.p.m.).

Styria ma wiele do zaoferowania. Każdy kierunek proponuje coś specjalnego tylko dla swojego regionu, i tak: wschód urzeka źródłami termalnymi i zamkami, zachód zaprasza miłośników wina, a południe zachwyci każdego malowniczymi winnicami, pokrywającymi kilometry wzgórz i mniejszych pagórków. Ciekawostką jest iż Styria właśnie słynie z produkcji oleju z pestek dyni.

Graz jako stolica landu jest główną atrakcją turystyczną. Tutaj znajduje się wiele zabytków oraz atrakcji turystycznych, np. arsenał przedstawiający niezliczoną ilość broni i zbroi, amfiteatr, muzeum wojskowe i dzwonnica na Wzgórzu Zamkowym, Wieża Zegarowa. Ciekawostką jest też stadnina białych koni lipicańskich w Piber, które hoduje się dla Hiszpańskiej Szkoły Jazdy w Wiedniu.


 • Samochodem do Austrii - informacje ogólne, opłaty > tutaj <
 • Trasę dojazdu można ustalić na maps.google.com


Regiony narciarskie Styrii w naszej ofercie:-------------------------------------------------------------------------

Galeria zdjęć regionu Styria:

 


 

 

 

 

 
-------------------------------------------------------------------------

Więcej

Styria W tej kategorii 11 obiektów.

Podkategorie

 • Schladming

  Schladming-Dachstein to jeden z czołowych regionów sportów zimowych w Austrii. Całość tworzy 8 miejscowości, zaś sercem jest huśtawka narciarska 4 szczytów, łącząca Hauser Kaibling z Planai oraz Hochwurzen i Reiteralm. Oprócz narciarstwa alpejskiego można pokusić się na snowboard, wędrówki na rakietach śnieżnych, curling, przejażdżki saniami konnymi, zjazdy na sankach.

  Schladming jest jedną z kilku austriackich miejscowości, któe można z powodzeniem nazwać "polskim Zakopanem". Jest to idealne miejsce dla osób, które oprócz nart, na wyjeździe w Alpach lubią się bawić do białego rana. Właśnie w Schladming, podobnie jak w Ischgl czy Zell am See znajdują się bary Apres Ski, w których narciarze relaksują się po dniu spędzonym na nartach i planują wojaże narciarskie na kolejne dni.

  Jakość ośrodka narciarskiego pod względem ilości i jakości tras, a także ilości wyciągów jest bez wątpienia najważniejszym atutem tego regionu, bogate życie nocne to kolejny atut, szczególnie dla młodych ludzi. Nie bez znaczenia jest jednak także fakt, że kupując w Schladming 6 dniowy karnet narciarski możemy jeździć na nartach także w pobliskim regionie Salzburger Sportwelt (350 km tras) oraz nieco bardziej odległym Gastein i Großarltal.

  -------------------------------------------------------------------------

  • możliwość zakupienia karnetu narciarskiego Salzburger Super Ski Card w cenie około 394 EUR, gwarantującego możliwość jazdy na nartach w 22 ośrodkach narciarskich - informacje o karnecie >tutaj<
  • wspólny karnet narciarski Ski Amade obejmujący regiony: Gastein, Schladming Dachstein, Salzburger Sportwelt, Grossarltal i Hochkonig. Informacje o Ski Amade w języku polskim > tutaj <
  • dużo atrakcji dla dzieci - informacje > tutaj <

  -------------------------------------------------------------------------

  Schladming Dachstein 745-1894 m n.p.m.
  Hauser Kaibling / Planai & Hochwurzen / Reiteralm / Dachstein Gletscher / Fageralm / Galsterberg / Ramsau am Dachstein / Stoderzinken

  • Trasy narciarskie - łącznie około 213 km tras:

  Łatwe trasy – 84 km,   Średnie trasy – 96 km,  Trudne trasy – 12 km,    Pozostałe: około 20 km

   

  • Wyciągi narciarskie - około 64:  Gondole - 10,   Wyciągi krzesełkowe - 23,   Inne (np. orczyki, dla dzieci) - 31  


  Szczegółowe informacje o poszczególnych ośrodkach narciarskich regionu Schladming Dachstein >tutaj<


  -------------------------------------------------------------------------


  Sztuczne naśnieżanie - 100%
  Freeride, Halfpipe, Boarder Park, Funpark
  Najdłuższy zjazd - Hochwurzen Valley Run, 7,7 km długości
  Różnica wzniesień - 1149 m
  Oświetlone stoki - Hochwurzen, Galsterberg


  Aktualne warunki śniegowe - kamerki na stokach > tutaj <


  -------------------------------------------------------------------------

Wyświetla: 1 - 11 z 11 ofert
Copyright © 2001-2018 Globtrans Sp. z o.o.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu