Ziemia Salzburska

Ziemia Salzburska to region położony przy granicy Niemiec. Jako region graniczy z Górną Austrią, Styrią, Karyntią, Tyrolem Wschodnim oraz Tyrolem. Stolicą jest Salzburg, figurujący na Licie Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Będąc w Salzburgu warto zapoznać się z perłami europejskiej architektury: twierdzą Hohensalzburg, pałacem Mirabel, opa...

Ziemia Salzburska to region położony przy granicy Niemiec. Jako region graniczy z Górną Austrią, Styrią, Karyntią, Tyrolem Wschodnim oraz Tyrolem. Stolicą jest Salzburg, figurujący na Licie Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Będąc w Salzburgu warto zapoznać się z perłami europejskiej architektury: twierdzą Hohensalzburg, pałacem Mirabel, opactwem benedyktynek, domami związanymi z życiem Wolfganga Amadeusza Mozarta. Do niewątpliwych atutów tego regionu należą termalne kąpieliska Gasteinertal, Park Narodowy Hohe Tauern z najwyższymi szczytami Grossvenediger (3666 m n.p.m.), Grossglockner (3798 m n.p.m.) oraz widokiem na panoramę kolejnych 37 trzytysięczników. W Tennengebirge znajduje się największy lodowy system jaskiniowy na świecie – „Eisriesenwelt”, zaś „Lamprechtshohle” to najbardziej rozbudowany i najgłębszy system jaskiniowy na świecie.

Także tutejsze wodospady „Krimmler Wasserfalle” zajmują wysokie, bo piąte miejsce w czołówce wysokich wodospadów na świecie. Z wartych obejrzenia miasteczek i zabytków polecamy zatrzymać się w pałacu Hellbrunn, słynącym z niepowtarzalnej sztuki ogrodowej, w Hohenwerfen – twierdzy z XI wieku, w Grossgmain – skansenie posiadającym w swych zbiorach 60 chat wiejskich, we wpisanym na listę UNESCO Hallstatt. Koło Hallein znajduje się kopalnia soli „Durrnberg”. Atrakcją kopalni jest m.in. zjazd starymi drewnianymi zjeżdżalniami oraz podróż tratwą po podziemnym jeziorze solnym.Jak każdy region Austrii, także Ziemia Salzburska ma swoich miłośników i pewnie przeciwnicy by się znaleźli. Trudno jednak w tym fantastycznym regionie doszukać się czegoś niewłaściwego. W regionie znajdują się bardzo dobre ośrodki narciarskie, m.in. uwielbiany przez narciarzy Saalbach-Hinterglemm-Leogang, potężny region Ski Amade, na który składa się Gastein, Grossarl, Salzburger Skiwelt, Hochkönig oraz należący już do regionu Styrii Schladming-Rohrmoos. 

ZIEMIA SALZBURSKA:OPŁATY DROGOWE:
Opłata pobierana jest przez rozprowadzanie winietek, czyli naklejek, które umieszcza się na przedniej szybie na środku przy górnej lub lewej krawędzi.

Roczna opłata wynosi 76,20 Euro, dwumiesięczna 22,20 Euro, dziesięciodniowa 7,90 Euro.

Mandat za brak ważnej winietki wynosi 120 Euro. Nienaklejenie jej na szybę, a tylko umieszczenie za szybą skutkuje mandatem 240 Euro. W przypadku nie uiszczenia opłaty od razu, jej wysokość może zostać zwiększona nawet do 400 Euro.

Pozostałe opłaty:
Grossglockner Alpenstrasse - 28 EUR
Felbetauern Tunel - 10 EUR

Więcej

Ziemia Salzburska W tej kategorii 70 obiektów.

Podkategorie

 • Dachstein West

  Region Dachstein West Lammertal jest jednym z najpiękniejszych na Ziemi Salzburskiej. Jest to region położony około 50 km od Salzburga i około 14 km od historycznego miasteczka Hallstatt – wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Najważniejszymi ośrodkami są bez wątpienia: Gosau, Russbach i Annaberg. Niedaleko regionu Dachstein West jest wspaniały ośrodek narciarski Krippenstein Dachstein – polecany szczególnie narciarzom kochającym zjazdy w głębokim śniegu (Freeride). Jest tutaj 14 km tras i 30 km tras w głębokim śniegu.

  Ośrodek narciarski Dachstein West najczęściej polecany jest rodzinom z dziećmi, ze względu na ponad 30 km tras łatwych oraz dobrą infrastrukturę narciarską (8 gondoli i 12 wyciągów krzesełkowych). Także miasteczka regionu są ciche, małe i kameralne szczególnie zachęcające rodziny z dziećmi. 

  • „Panoronda” – narciarska karuzela o długości 44 km - informacje > tutaj <,
  • przedszkole narciarskie w Russbach (bezpłatnie dla rodzin wynajmujących nocelgi w Russbach) - informacje > tutaj <
  • snowparki, funpark,
  • szlaki skitourowe,
  • 200 km tras biegowych,
  • specjalne ceny karnetów dla rodzin z dziećmi – informacje > tutaj <
  • od 16.03 do 30.03.2019  dzieci do 15 lat otrzymują bezpłatny karnet narciarski, jeżeli rodzice zakupią karnet na minimum 5 dni.
  • Oferta rodzinna 2 dorosłe + więcej niż 2 dzieci - każde następne dziecko urodzone w latach 2003-2012 otrzymuje bezpłatnie karnet narciarski (dotyczy karnetów kilkudniowych, wymagany dowód tożsamości)


  -------------------------------------------------------------------------


  Daschstein West 780-1620 m n.p.m.
  Dachstein West – Gosau, Russbach, Annaberg; Freesports Arena Dachstein Krippenstein; Feuerkogel Ebensee; Karkogel Abtenau; Lungötz ski lift; St. Martin am Tennengebirge; Hallein/Bad Dürrnberg

   

  • Trasy narciarskie - łącznie około 150 km tras:

  Łatwe trasy – około 30% tras,   Średnie trasy – około 60% tras,  Trudne trasy – około 10% tras

  • Wyciągi narciarskie - około 70  


  -> Dachstein West / Gosau, Russbach, Annaberg / - około 100 km tras, 49 wyciągów narciarskich - informacje o ośrodku narciarskim >tutaj<

  -> Krippenstein - 13 km tras, 7 wyciągów - informacje o ośrodku narciarskim > tutaj <

  -> Feuerkogel - 15 km tras, 7 wyciągów - informacje o ośrodku narciarskim > tutaj <

  -> Hallein/Bad Dürrnberg - 8 km tras, 4 wyciągi - informacje o ośrodku narciarskim > tutaj <

  -> St. Martin - 4 km tras, 3 wyciągi - informacje o ośrodku narciarskim > tutaj <

  -> Abtenau - 10 km tras,. 5 wyciągów - informacje o ośrodku narciarskim > tutaj <

  -------------------------------------------------------------------------

  Aktualne warunki śniegowe - kamerki na stokach: Dachstein West > tutaj <.

  -------------------------------------------------------------------------

 • Dolina Gastein

  Gastein to jeden z większych regionów narciarskich nie tylko Ziemi Salzburskiej, ale również całej Austrii. Obok wyśmienicie przygotowanych tras region ma do zaoferowania wspaniałe baseny termalne, w których idealnie odpoczywa się po wyczerpującym dniu na nartach. Ponadto region obfituje w świetne restauracje i schroniska na stokach, w których dają naprawdę dobrze zjeść.

  Region tworzą miejscowości Dorfgastein, Bad Hofgastein i Bad Gastein, który tunelem połączony jest z miejscowością Mallnitz w Karyntii (tunelem przewożone są na specjalnych wagonach samochody). Najpopularniejszą miejscowością doliny Gastein jest Bad Gastein, któe już w czasach rzymskich było najpopularniejszym austriackiem uzdrowiskiem. Do dzisiaj nad miastem królują majestatyczne i okazałe obiekty. Część z nich została odrestaurowana, ale część niestety nadal wymaga remontu po latach 60-tych XX wieku, kiedy to Bad Gastein przechodziło kryzys, a wiele hoteli przez lata świeciło pustkami.
  Na szczęście te czasy minęły już bezpowrotnie, a dzisiejsze Bad Gastein i Hofgastein zachwycają gości nie tylko znakomitymi kompleksami termalnymi i komfortowymi hotelami, ale przede wszystkim wspaniale przygotowanymi trasami narciarskimi.

  Gastein 840-2300 m n.p.m.

  • Trasy narciarskie - 208 km tras:
  • Łatwe trasy – 65 km,
  • Średnie trasy – 117 km,
  • Trudne trasy – 15 km,

   

  • Wyciągi narciarskie - 39:  
  • Orczyki – 9,    
  • Wyciągi krzesełkowe – 18,    
  • Gondole – 10,
  • Kolejka kabinowa – 1,
  • Kolejka naziemna 1  Sztuczne naśnieżanie

  Freeride
  Najdłuższy zjazd - Schlossalm-Hohe Scharte Nord – 10,4 km długości
  Najtrudniejszy zjazd - zjazd Toni Sailer (B3 na Graukogel, 2 km długości)
  Oświetlony stok


  - najdłuższa trasa zjazdowa w Alpach Wschodnich,

  - snowpark,

  - kompleksy basenów termalnych w regionie,

  - możliwość zakupienia karnetu narciarskiego w cenie 272 EUR, gwarantującego możliwość jazdy na nartach w 25 ośrodkach narciarskich: http://www.salzburgsuperskicard.com/en,

  - wspólny karnet narciarski Ski Amade obejmujący regiony: Gastein, Schladming Dachstein, Salzburger Sportwelt, Grossarltal i Hochkonig.  Sprawdź aktualne warunki śniegowe - kamerki na stokach kliknij tutaj.
 • Saalbach-Hinterglemm-L...

  Cyrk narciarski Saalbach-Hinterglemm Leogang zadowoli każdego narciarza. Różnorodność tras zjazdowych, nowoczesne i wygodne wyciągi narciarskie oraz możliwość huśtania się pomiędzy trzema atrakcyjnymi miejscowościami są najważniejszymi atutami tego regionu. Tutaj z powodzeniem znajdą odpowiednie dla siebie trasy rodziny z małymi dziećmi. Starsi, bardziej wytrawni narciarze mogą spróbować swych sił na trasach zjazdowych z góry Zwölfer lub Schattenberg. W regionie jest aż 40 schronisk, w których można zjeść smaczny obiad.

  Saalbach-Hinterglemm Leogang to kolejny ośrodek narciarski znakomicie dbający o swój rozwój i prestiż. Narciarze przede wszystkim mogą liczyć na świetnie przygotowane stoki, snowboardziści na 3 snowparki, goście, którym nart i snowboardu było za mało, mogą ponownie wybrać się na stok wieczorem, kiedy od 19:00 do 21:00 otwarte są oświetlone stoki, np. Unterschwarzachbahn. Miejscowość jest także świetnie przygotowana pod kątem imprez, szczególnie na rozpoczęcie sezonu, a także codziennych spotkań towarzyskich w barach i restauracjach, oraz ofert Apres Ski.

  Saalbach - Hinterglemm Leogang 1003-2096 m n.p.m.

  • Trasy narciarskie - 270 km tras:
  • Łatwe trasy – 140 km
  • Średnie trasy – 110 km
  • Trudne trasy – 20 km

   

  • Wyciągi narciarskie - 70:  
  • Orczyki –20
  • Wyciągi krzesełkowe – 22
  • Gondole – 28


  Sztuczne naśnieżanie

  Freeride, 3 snowparki
  Najdłuższy zjazd - Jausernabfahrt 7km
  Najtrudniejszy zjazd - Zwolferkogel Nord
  Oświetlone stoki - Unterschwarzachbahn w Hinterglemm (codziennie do 21:30), Schanteilift w Leogang (niedz., Wi., Czw. 19-21:00)
  Przepustowość - ok. 95 000 osób / godz.
  Różnica wzniesień - 1093 m

  - bardzo dobrze przygotowane trasy dla początkujących,

  - możliwość zakupienia karnetu narciarskiego w cenie 272 EUR, gwarantującego możliwość jazdy na nartach w 25 ośrodkach narciarskich: http://www.salzburgsuperskicard.com/en
  - od 17.03.18 bezpłatny karnet narciarski dla dzieci urodzinych w 2002 roku i młodszych (rodzice muszą zakupić karnet na minimum 4 dni, oferta nie dotyczy karnetów: Ski Alpin Card, Salzburg Super Ski Card and Kitzbüheler Alpen AllStarCard),

  - snowparki.


  Sprawdź aktualne warunki śniegowe - kamerki na stokach Saalbach - Hinterglemm kliknij tutaj.


 • Salzburger Sportwelt

  Salzburski Świat Sportu to wyjątkowe miejsce. Położony na gigantycznym obszarze, rozciągający się poprzez trzy doliny połączone ze sobą "huśtawką" narciarską, jest jednym z największych i najnowocześniejszych regionów narciarskich w Alpach. Dodatkowym plusem jest centralne położenie w regionie Ski Amade, a to znaczy, że na tym samym karnecie narciarskim możemy jeździć w sąsiednim, fantastycznym Schladming-Rohrmoos, czy położonym nieco dalej: Bad Gastein, Großarl czy Hochkönig.

  Region Salzburger Sportwelt tworzą najpopularniejsze Flachau i Wagrain, a także Kleinarl, St. Johann, Alpendorf, Zauchensee, Alternmarkt, Eben oraz Filzmoos. Największe zainteresowanie turystów wzbudza oczywiście Flachau i Wagrain ze względu na największe możliwości narciarskie (huśtawka narciarska), jednak mniejsze ośrodki regionu, jak Eben czy Filzmoos również umożliwiają jeżdżenie na nartach w obrębie huśtawki narciarskiej Flachauwinkl (dojazd skibusem), ale gwarantują znacznie niższe ceny zakwaterowania.
  Pomimo, iż mniejsze ośrodki mją do zaoferowania mniejszą ilość tras zjazdowych i mniejszą ilość wyciągów, oferują jednak dodatkowe atrakcje, jak ciekawe imprezy, np. Noc balonów w Filzmoos, czy baseny termalne, np. Erlebnispark w Filzmoos.

  Salzburger Sportwelt 850-2000 m n.p.m.


  • Trasy narciarskie - 240 km tras:
  • Łatwe trasy – 103 km,
  • Średnie trasy – 125 km,
  • Trudne trasy – 12 km

   


  • Wyciągi narciarskie - 92:  
  • Orczyki – 44,    
  • Wyciągi krzesełkowe – 34,    
  • Gondole – 12,
  • Kolejka linowa - 2


  Sztuczne naśnieżanie
  Snowpark, Halfpipe, freeride
  Najdłuższy zjazd - Huśtawka narciarska (Flachau – Wagrain – St. Johann) – 6 km długości
  Najtrudniejszy zjazd - jw. 2 km długości
  Przepustowość - ok. 140 000 osób / godzinę
  Różnica wzniesień - 1000 m
  Oświetlony stok

  - wspólny karnet narciarski Ski Amade obejmujący regiony: Gastein, Schladming Dachstein, Salzburger Sportwelt, Grossarltal i Hochkonig
  - możliwość zakupienia karnetu narciarskiego w cenie 272 EUR, gwarantującego możliwość jazdy na nartach w 25 ośrodkach narciarskich: http://www.salzburgsuperskicard.com/en
  Sprawdź aktualne warunki śniegowe - kamerki na stokach kliknij tutaj.

   

 • Zell am See - Kaprun

  Zell am See stanowi węzeł komunikacyjny Zell am See - Kaprun. Miejscowość ta jest trzy razy większa od Kaprun i leży na wcinającym się w jezioro półwyspie co stanowi atrakcję przez cały rok. Zimą jezioro nadaje się do jazdy na łyżwach natomiast latem do uprawiania sportów wodnych. W samym centrum Zell am See jest wyznaczona dość rozległa strefa wyłącznie dla pieszych, zaś ruch tranzytowy odbywa się w tunelu o długości 6 km.

  Kaprun leży u podnóża głównego grzbietu Wysokich Taurów (Hohe Tauern). Jest jednym z najczęściej odwiedzanych ośrodków turystycznych w Europie. Miasteczko oferuje wiele atrakcji zarówno zimą, jak i latem. Lodowiec Kitzsteinhorn zaprasza na swe stoki przez okrągły rok. W Kaprun można jeździć na nartach, uprawiać narciarstwo biegowe, jeździć na rowerach górskich, wspinać się i wędrować po górskich szlakach, uprawiać sporty ekstremalne lub w letnim słońcu wylegiwać się na górskich polankach. Można również zwiedzić tutejszy zamek, zbudowany w XII wieku. Zell am See – Kaprun to jeden z najpopularniejszych, szczególnie wśród Polaków, region narciarski w Austrii. Obszar tworzą dwa ośrodki: Kaprun z majestatycznym lodowcem Kitzsteinhorn oraz mniejszym Maiskogel, a także fantastyczny Zell am See z urozmaiconymi trasami oraz bogatym życiem nocnym.


  Lodowiec szczyci się znakomicie przygotowanymi trasami, a także fantastycznymi widokami. Trasy są szerokie i zadowolą nawet najbardziej wymagających narciarzy. Trasy w Zell am See są odpowiednie dla narciarzy o każdym stopniu umiejętności i przez to, ośrodek chętnie odwiedzany jest przez rodziny z dziećmi. Uzupełnieniem fantastycznych tras zjazdowych są ciekawe imprezy organizowane w Zell am See oraz na lodowcu, a także bogate życie nocne, szczególnie w Zell am See.

  Goście, któzy natomiast wybierają się w Alpy niekoniecznie aby pojeździć na nartach mogą wybierać pomiędzy "zwiedzaniem" ciekawych butików, spacerami nad brzegiem jeziora, kawą w urokliwej kawiarence lub relaksującym dniu w nowoczesnym kompleksie termalnym TauerSpa w Kaprun.


  Zell am See - Kaprun 757-3029 m n.p.m.


  • Trasy narciarskie - 138 km tras:
  • Łatwe trasy – 54 km,
  • Średnie trasy – 55 km,
  • Trudne trasy – 29 km
  • Trasy freeride 10,5 km

   


  • Wyciągi narciarskie - 44:  
  • Orczyki – 17,    
  • Wyciągi krzesełkowe – 15,    
  • Gondole – 8
  • Kolejki kabinowe – 3
  • Kolejka naziemna – 1


  Sztuczne naśnieżanie
  Freeride, Snowpark, Funpark
  Najdłuższy zjazd - Maiskogel, 7 km długości
  Najtrudniejszy zjazd - Schmittenhohe, 4 km długości
  Przepustowość - ok. 85 000 osób / godz.
  Różnica wzniesień - 1215 m  Sprawdź aktualne warunki śniegowe - kamerki na stokach Zell am See - Kaprun kliknij tutaj.


 • Rauris

  Ośrodek narciarski Rauris położony jest w regionie Salzburgerland, w dolinie rzeki Rauriser Ache. Pomimo tego, że ośrodek nie jest zbyt duży, cieszy się sporym zainteresowaniem wśród narciarzy. Rauris jest idealnie położony także względem innych ośrodków narciarskich, które są dostępne na jednym karnecie narciarskim Salzburger Super Ski Card. W odległości od 25 do 40 km znajdują się ośrodki: Kaprun-Zell am See, Hochkonig, Bad Gastein, Salzburger Ski Amade. Ośrodek narciarski Rauris jest idealny dla średniozaawansowanych, ale również początkujący i zaawansowani narciarze znajdą tutaj dla siebie odpowiednie stoki. Trasy są bardzo dobrze utrzymywane i naśnieżane. W okolicy znajdują się także trasy przeznaczone dla zwolenników narciarstwa biegowego. Są trasy wysokogórskie i nartostrady klasyczne. Oprócz nart region ma do zaoferowania sporo innych zimowych atrakcji, jak tory sanczkowe czy curling. Podobnie jak w innych ośrodkach, także w Rauris są bary Après-ski i restauracje.

Wyświetla: 61 - 70 z 70 ofert

INFORMACJE

Dla agentów

Globtrans sp. z o.o. istnieje na rynku od ponad 10 lat i od początku kładzie silny nacisk na dobrą współpracę z Agentem turystycznym. Jako Organizator gwarantujemy przede wszystkim pełen profesjonalizm i zaangażowanie...

Czytaj całość

Jak rezerwować

Umowa z Globtrans sp. z o.o. jest zawierana w formie pisemnej na druku „Zgłoszenie – Umowa o świadczeniu usług turystycznych” (Zgłoszenie). Umowa dochodzi do skutku na warunkach zawartych w Zgłoszeniu po podpisaniu umowy...

Czytaj całość

Warunki

WARUNKI UCZESTNICTWA w imprezach organizowanych przez „GLOBTRANS” Sp. z o.o. Niniejsze warunki stanowią integralną część zgłoszenia udziału w imprezach turystycznych organizowanych przez „GLOBTRANS” Sp. z o.o...

Czytaj całość

Copyright © 2001-2018 Globtrans Sp. z o.o.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu